Українського політв’язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора


Олександра Кольченка, якого утримують у виправній колонії № 6 у російському Копейську (Челябінська область), після перебування на святкові дні в штрафному ізоляторі повернули в загін
Про це заявила російська правозахисниця Тетяна Щур, повідомляє Укрінформ.

Адвокат Уральської правозахисної групи відвідав Олександра Кольченка в колонії, йдеться у повідомленні. Об этом сообщает newsline.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Подробиці такі: його помістили в ШІЗО 30 квітня, повернувся в загін він 10 травня. Загалом Саша почувається нормально, настрій хороший", — зазначила Щур.

За її інформацією, "Новую газету", виписану на його ім’я, Кольченко в травні ще не отримував. Адвокат передав йому копію квитанції на передплату, і Олександр домагатиметься, щоб газету віддавали.

"Адвокат ознайомив Кольченка з документами Уральської правозахисної групи, складеними за підсумками нашого спілкування з прокуратурою та Федеральною службою виконання покарань з приводу максимальної ваги посилок і передач, яка за законом наразі може перевищувати 20 кг. Коли за пару днів ми побачимо звіт адвоката, можливо, будуть ще якісь подробиці", — наголосила правозахисниця.

За даними Щур, причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було, нібито, вживання ним "нецензурної лексики". Притому, що, за її словами, "Саша взагалі ніколи її не вживає".

Тетяна Щур ще нагадала, що найперше поміщення Кольченка в ШІЗО теж було з цієї причини, а також за вживання жаргону — замість слова "общежитие" він вжив слово "барак".

  • Нагадаємо, Олександра Кольченка і режисера Олега Сенцова затримали в окупованому Криму російські спецслужби у травні 2014 року за звинуваченням в тероризмі. У серпні 2015 року російський суд незаконно засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченка окупанти засудили до 10 років колонії. Обидва політв’язня провину не визнали.
  • Напередодні засудженого в РФ українця Олександра Кольченка запроторили до штрафного ізолятору з нагоди 9 травня.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/ukrayinskogo_politvyaznya_kolchenka_vypustyly_zi_shtrafnogo_izolyatora”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя